Pivo Fries vaříme z českého sladu a chmele a zakládáme si na kvalitě pramenité vody, jejíž zdroj vyvěrá na Friesových boudách. Tato voda, ze které vaří náš domácí minipivovar, dává výrobku nezaměnitelnou chuť a barvu. Naše pivo získalo ocenění Originální krkonošský produkt. Pivo pro vás připravuje náš sládek Jan Králík pod odborným dohledem Richarda Vetyšky.
web: penzionandula.cz/pivovar
Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Vybudovali ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba.
Vaří pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát. V tuto chvíli jsou na čepu piva z jejich stálé nabídky, spodně kvašený ležák Trautenberk 11, polotmavý speciál Trautenberk 13 a svrchně kvašený speciál Trautenberk 14 – APA
Jako vůbec první pivo už na Vánoce 2015 uvařili svrchně kvašený Trautenberk 14 – Red Ale a na Nový rok první speciál Trautenberk 12 – APA. Nabídku piv postupně obměňují, abyste měli stále důvod se k nim vracet.
web: www.pivovartrautenberk.cz
Pochutnejte si na jejich pivečku v krásném prostředí Krkonoš. Nabízí celkem čtyři druhy piv rozličných stupňů i chutí. Postup výroby piva je velmi precizní. Především dbají na čistotu při vaření, správnou teplotu, kvalitu ingrediencí, délku kvašení i kvalitu stáčení piva. Pivo navíc můžete ochutnat přímo v jejich pivovaru a vybrat si tak to, které Vám píše. Minipivovar je víc než jen hromada nádob a trubek, ze kterých vychází sudy s pivem.. Pivo můžete ochutnat v jejich stylové pivnici. Samotnou výrobu piva si můžete prohlédnout i při komentované exkurzi spojené s ochutnávkou piv a dalších kulinářských specialit.
web: www.peckypivovar.cz
Příběh tohoto pivovaru začal podobně - snem o rodinné firmě, která dělá skvělé české produkty. Myšlenky a plány se rodily postupně. V roce 2012 dokončili nezbytné přípravy a v září uvedli pivo na trh. Od té doby jdou za kvalitou - plným, hořkým a osobitým pivem. Jestli máte chuť vstoupit do světa skvělého piva, který stvořili, vítejte. Český produkt, plná chuť, kvalita, originalita, příjemná hořkost. To všechno a daleko víc najdete v každé sklenici jejich piva.
web: www.pivohendrych.cz
Historie vaření piva ve Vrchlabí sahá až do středověku, kdy se pivo vařilo, jak bylo tehdejším zvykem, v jednotlivých usedlostech. Později pivo vařila i vrchlabská vrchnost v panském pivovaru a palírně na Horním náměstí. V roce 1896 se však zřítila střecha tohoto vrchnostenského pivovaru a po jeho zániku postavili vrchlabští nový pivovar na zelené louce v jižní části města, kde v roce 1901 vznikl Vrchlabský akciový pivovar. Od roku 1973 se pivo ve Vrchlabí nevařilo a to až do roku 1995, kdy byl v Hořejším Vrchlabí založen minipivovar Krkonošský medvěd a spolu s ním i Hotel Pivovarská Bašta. Pivo se zde vaří převážně z českého sladu ze sladovny v Záhlinicích a v Benešově, kde se slad vyrábí klasickým způsobem klíčení na humnech. Základem výroby je klasický 12° Světlý ležák českého tipu, vařený klasickým rmutovacím postupem na tři rmuty, díky kterému české pivo plzeňského tipu získalo svůj světový věhlas a stalo se světovým unikátem. Jeho intenzivní a zároveň jemnou hořkost mu dává Žatecký poloraný červeňák, klasická česká odrůda chmelu.
web: https://www.pivovarskabasta.cz/